Про нас

«Ініціа» – проект з дивною назвою, яку важко вимовити, але доведеться запам’ятати, бо вибору вже нема. З латини то означає “початок”, нічого так, правда?

Нас можна вважати журналом про місто, його закутки, осіб, що в нім живуть (не живуть), проживають або, врешті-решт, – виїжджають.

Ми не є ЗМІ й серед нас немає професійних журналістів. Ми щирі писаки та фотографи, програмісти, філологи та інженери, яким є що розказати про місто в якому ти живеш, про вулиці, якими ти ходиш, про будинки в яких ти мешкаєш та не мешкаєш, про маленьких людей, з якими ти хоч перетинався на перехресті, поки вони йшли робити свої великі справи.

Ти добре знаєш нас, а ми тебе, тому ми хочемо говорити про те, що хвилює нас однаково. Наша мета – зрозуміти Чернігів й оголити все, що на нім є. Говорити щиро й з тим творити новий міф міста.

Ми відкриті. До нас можна доєднатися сьогодні ж.

Ми багатомовні. Якщо ти володієш чеською, словацькою, німецькою – ми любитимемо тебе ще більше, ніж любимо зараз. Проте основна мова видання – українська.

У нас немає упереджень. Тому ми пишемо абсолютно про всіх та приймаємо до команди кожного. Нам все одно чи ти україномовний, чи російськомовний атеїст, скільки тобі років, чи ти жінка, чи ти чоловік, якої ти сексуальної орієнтації, скільки тобі років. Ми прагнемо різноманіття у поглядах, ми прагнемо великої редакції, у якій будуть постійні дискусії та суперечки, якщо з них будуть з’являтися оригінальні ідеї. І нам не залежить: хочеш – підпишемо тебе як «редакторка», хочеш – «редактор».

Теми

Ми пишемо про все, що можна вкласти в текст.

Люди. Хто й для чого живе в Чернігові й що робить, окрім свого проживання. Ми розповідаємо історії людей, які не бояться реалізовувати себе й наповнювати місто життям. Нам однаково необхідні волонтери, підприємці, громадські діячі, екологи, художники й ті, хто тримає свій під’їзд в чистоті.

Місто. Ми розглядаємо місто виключно як живий процес. Нас цікавлять вулиці, провулки, старі й нові будови, під’їзди, сквери, їх життя та сенс. Ми залишаємо за собою право писати про те, як можна сидіти на сходах драмтеатру в серпні, коли вечори обов’язково сині, в чиїй компанії це робити найкраще й де знайти каву поблизу.

Лекторії. Ми намагаємося занотувати корисні слова тих, хто забрідає до міста, щоб кожен міг в будь-який момент ними скористуватися.